جستجو
ورود کاربران ( ثبت نام )
نام كاربري

كلمه عبور
  ورود
پر بيننده ترين اخبار
جديدترين نظرات ببنندگان
سایت های مفید

تاريخ انتشار : 1395/07/20 - 11:36
گزارش
گزارش مروری بر نقشه UTM

در چند هفته اخیر اتفآقاتی در موضوع زمین ها رخ داده که لازم دیدیم شما عزیزان را در جریان جزییات ماجرا قرار دهیم.

چند بار این توضیح رو دادیم.. باز هم می نویسیم.. دو سال قبل آقای هادی احمدی در باره نقشه های دیجیتال صحبت کردند. ما معرفی نامه دادیم و پیگیری انجام شد .. ولی موفق نشدند.. یعنی شرکت کاشانه در این خصوص اقدام کرد ولی به دلیل عدم همکاری سازمان های مسئول در آن زمان موفق نشدیم..موضوع مسکوت موند. چند ماه قبل آقای نجاری پیشنهاد داد.. جلسه کاشانه برگزار شد.. به استناد اینکه دولت پافشاری دارد بر معوض؛ هر گونه هزینه روی زمین توجیه ندارد.. آقای مهندس بخشی هم پیشنهاد ایشان رو نقد کارشناسی کرد و پیشنهاد ایشان رد شد.. بعد از ماجرای تجاوز دانشگاه آزاد  و تلاش آقای نجاری در حل موضوع و نقشی که نقشه یو تی ام بازی کرد مجدداً موضوع نقشه ها مطرح شد و ما قبول کردیم روی موضوع سرمایه گذاری کنیم.. تلفنی از ایشان خواستیم پیشنهاد قیمت بدهند .. پنجشنبه ایشان در دفتر کاشانه قرارداد را آوردند و ما حاضر بودیم  سهم مالکین خودمان پرداخت کنیم که خانم قزوینیان و شما نگذاشتید.  تا حالا .. الان هم شما دارید خودتان اینکار ر انجام می دهید.. بدهید.. ممنون از لطف شما موضوع تهیه نقشه یو تی ام برای زمین ها و افراز  و میخ کوبی زمین مرادآباد و سوهانک از اتفآقات با سابقه قبلی در این شرکت می باشد. در سال 1387 این شرکت با همکاری آقای ماجدی اردکانی نقشه بردار محترم اقدام به تهیه نقشه دقیق از این زمین ها  متعاقبا افراز آن و میخ کوبی نمود. همزمان یک کانتینر بر روی زمین نصب شد و یک نگهبان نیز در آن مستقر شد. متاسفانه افرادی ناشناس چند شب بعد نگهبان را کتک زدند و کانتینر و همه وسایل آن را با خود بردند. ما همه جا را برای یافتن رد پایی از این کانتینر جستجو کردیم ولی چیزی نیافتیم. متهم اصلی در این ماجرا شهرداری منطقه بود که هیچوقت اتهام این اتفاق را گردن نگرفت.

بعد از آن همه تلاش های شرکت معطوف به مکاتبات و پیگیری های اداری شد . صدها نامه به مسئولان نوشته شد، دهها جلسه برگزار شد، پولهای زیادی خرج شد ولی متاسفانه به خاطر فشار حاکم بر نظام اداری کشور تاکنون به موفقیتی که دوست داشتیم نرسیدیم.

در این میان چند سال قبل یکی از مالکین محترم پیشنهاد کرد برای این زمین ها نقشه های دیجیتال یا یو تی ام تهیه شود. موافقت کردیم و مکاتبات انجام شد ولی به دلیل عدم همکاری سازمان های مرتبط با موضوع موفق نشدیم و کماکان به پیگیری های اداری ادامه دادیم.

مجددا چند ماه قبل یکی از مالکین محترم پیشنهاد داد این نقشه ها تهیه شود. برای بررسی موضوع جلسه ای در دفتر شرکت تشکیل شد و پس از بحث های کارشناسی به استناد این موضوع که به احتمال زیاد دولت هرگز اجازه ساخت وساز به ما نمی دهد و ما نهایتاً مجبور به تعویض زمین ها خواهیم شد و لذا هر گونه هزینه روی این زمین توجیه ندارد پیشنهاد را رد کردیم.

چندی بعد آقای مهندس نجاری و دوستان متوجه تجاوز دانشگاه آزاد بر روی زمین مرادآباد شدند. این دوستان با استفاده از مدارک و اسناد و نقشه هایی که داشتند و بخصوص نقشه یو تی ام که آقای نجاری با سرمایه خودش تهیه کرده  از مالکیت ما دفاع کردند. از زحمات این عزیزان سپاسگزاری می نماییم.

این موضوع سبب شد که دوباره نگاه ها به سمت اهمیت تهیه این نقشه معطوف شود و نهایتا از آقای نجاری دعوت شد برای عقد قرارا داد به دفتر شرکت کاشانه بیایند. ایشان همراه با  خانم قزوینیان با دردست داشتن قرارداد به دفتر شرکت کاشانه آمدند ولی نقشه را رو نکردند.

پس از پایان جلسه این صورتجلسه توسط شرکت کاشانه منتشر شد.

باسلام احتراما به اطلاع موکلین کاشانه میرساند پنجشنبه با آقای دکتر نجاری به توافق رسیدیم روز دوشنبه قرار داد پیاده سازیutm را تحویل کاشانه می دهند و کاشانه و کار گروه طبق توافق از اجرایutm  گام به گام از آقای نجاری پشتیبانی و حمایت می کند و هزینه موکلین خود را پرداخت میکند.

 

 

 

منعاقب این تصمیم امواج مخالفتها از سوی برخی بلند شد عمده مخالفین اعتقاد داشتند کاشانه نباید در موضوع نقشه کشی مخالفت کند۰این مخالفت ها سبب ایجاد نگرانی هایی در برخی از دوستان بابت اختلافات شد۰  در پاسخ به این دوستان نوشتیم:

سید محمود میرافضلی:

برخی از دوستان عزیز در پیامهای خود در روزهای اخیر از تفرقه و اختلاف اظهار نگرانی کرده اند۰ضمن تشکر از این عزیزان لازم دیدم توضیحاتی را ارایه دهم:

 اهداف اصلی راه اندازی این گروههای تلگرامی  از روز نخست به شرح زیر بود:

۱شناسایی و تربیت یک یا چند نسل جدید از افراد و گروه های پیگیری کننده مشکل  زمین ها.

۲تقویت ارتباط بین افراد فعال در همه تعاونی ها در یک فضای مجازی.

۳به صحنه آوردن مردم به عنوان یک ابزار کارگشا و شمشیر برنده علیه مشکلات موجود.

تقویت و تشدید فشارها تا حد بسیار زیاد به نحوی که همیشه و در تمامی ادارات و سازما ن ها همه مسوولین تحت فشار باشند.

۵بهره گیری از این امواج انسانی به منظور استفاده از همه ایده های ممکن در جهت حل مشکل.

قاعدتا باز کردن فضا و ایجاد فضای جدید کار آسان و بدون مخاطره ای نبود۰در این فضای جدید اغلب مالکان محترم  همکاری های بسیار خوبی داشتند ولی بعضی افراد، پرخاشگری و اختلاف افکنی کردند که خوشبختانه مشکل با تدبیر یا قهر به تدریج حل شد.

ثمرات بیشمار این راهبرد جدید بر کسی پوشیده نیست۰هم اکنون تیم خانم کارگر و پیری و دوستانشان به صورت منظم و پیگیر مشکلات زمین های سوهانک و حتی مرادآباد را پیگیری می کنند ۰۰خانم حیاتی و تبمی که مهیا کرده اند با همکاری و مشورت های ارزنده آقای الله دادی مشکل زمین ۲۲هکتاری را پیگیری می کنند.. آقای چالاکی و خانم قزوینیان و تیم شان نیز فرزندان جدید این تفکر محسوب می شوند ۰۰این فرزندان در مسیر رشد خود هستند و همه باید مواظب باشیم تا مشکل یا مخاطره ای رشد آنها را تهدید نکند۰بدیهی است ممکن است بین فرزندان و والدین در زمان هایی جر وبحث هایی رخ دهد ولی خمیر مایه آنها دشمنی و کینه نیست بلکه دوستی و عشق  است۰۰۰چه کسی است که نداند تمامی افراد فعال در صحنه های مختلف در اتاق فکر در کنار هم هستند ۰۰ما همه اعضای یک خانواده بزرگ هستیم و باید از فرزندان و محصولات فکری این دوران به خوبی حفاظت شوند ۰۰کسانی که به خطا به این جر و بحث ها به عنوان ابزار تسلط یا غلبه برخی به دیگری نگاه می کنند باید ذهن خودشان را تصحیح کنند.

درست فردای این حلسه عده ای از مالکین محترم در زمین مرادآباد تجمع کردند و بحثهای زیادی در موافقت یا مخالفت با همکاری های مشترک مطرح شد در نهایت خانم قزوینیان یکی از رهبران گروه  پیامی در تلگرام به شرح زیر منتشر کرد:

باسلام واحترام به مالکین عزیز

امروز جمعه نهم شهریور ماه نودوپنج

پیرو هماهنگی بعمل آمده وقرار قبلی با شما عزیزان ساعت ۱۰الی ۱۰،۳۰تعداد۱۴۰نفر از مالکینی که پایبند عهد پیمان خود هستند در مرادآباد حضور پیدا کردند.

همینجا من به نوبه خود از همه تشکر میکنم واز اینکه یاران خود را تنها نگذاشتند ممنونم

ابتدا بشرح ذیل اعلام برنامه شد

۱،توضیحاتی درمورد شرکت اینجانب وآقای نجاری درجلسه شرکت کاشانه داده شد واعلام گردید که بدلیل اینکه مالکین خود اقدام به تهیه  یو تی ام ونقشه وجانمایی ومیخکوبی توسط آقای نجاری کرده اند وهزینه را نیز متقبل شده اند دراین برهه نیازی به مشارکت کاشانه نمی باشد واگر درمراحل بعدی چنانچه مالکین و شرکت کاشانه به توافقی دست یافتند به سمع واطلاع دوستان خواهد رسید.

۲،آقای ساوالانیان توضیحاتی در خصوص اقدامات وپیگیری های ۲۲هکتاری ومنابع طبیعی ونامه وزیر محترم جهادکشاورزی به آقای دکتر لاریجانی درخصوص بررسی مجدد شکایت منابع علیه اراضی ۲۲هکتاری، تشریح وضعیت واگذاری درخصوص تعاونی مجد، توضیح ضرورت تشکیل هیت امنا،، انعکاس نامه منابع طبیعی درخصوص جلوگیری از اقدامات دانشگاه دراراضی زمین های مرادآباد و قرائت کامل نامه دفتر حقوقی وزارت جهاد در حمایت مثبت حقوق مالکین مرادآباد وسایر اراضی وضرورت بررسی مجدد مصوبه هیات دولت را دادند.

۳، جناب آقای نجاری توضیحاتی در خصوص قراداد بین کارشناس شرکت مورد نظر ومالکین را تشریح کردند خدماتی که ارایه خواهند داد وپایبندی خود را نسبت به انجام کار وگرفتن تاییدات لازم از مراجع ذیصلاح اعلام کردند ونحوه دریافت هزینه را نیز یادآور شدند.

درپایان انتخاب هیأت اجرایی این پروژه انجام شد وبه آرا عمومی گذاشته شد وهمه حاضرین درجلسه با امضا خود رضایت خود را اعلام کردند که نمایندگان منتخب مالکین مرادآبادجهت همراهی وهمکاری ونظارت بر کارتیم اجرایی آقای

نجاری میباشند و اعضای اجرایی با تایید وامضاهمکاری خودرا اعلام نمودند.

تیم اجرایی منتخب مالکین بشرح ذیل است:

خانمها روزبهانی، صفری، حبیبی و قزوینیان.

آقایان ساوالانیان، چالاکی، هاتفی، چراغی و احمدخانی.

یکی از تاکیدات این جلسه دوری از هرگونه تفرقه وبدگویی وغیبت وتهمت بود وهر مالکی  موظف شد چنانچه کسی به حاشیه می پرداخت تذکر مودبانه بدهد.

با آرزوی توفیق برای همه دوستان.

 

جمله کلیدی در پیام خانم قزوینیان این بود که نیازی به مشارکت کاشانه نمی باشد.

در پاسخ به این پیام،  پاسخ زیر از سوی ما منتشر شد:

روسای محترم

سرکار خانم قزوینیان

جناب آقای حافظ چالاکی

جناب آقای هاتفی

جناب آقای شیخی

و دیگر عزیزان که نامشان ذکر نشد

با سلام و احترام

برخی از افراد بعد از جلسه امروز اظهار داشته اند که دوست دارند اسمی از کاشانه و تعاونی ها نباشد ۰۰یا اینکه دوست دارند سرنخ ماجرا  دست خودشان باشد نه کاشانه.

دوستان گرامی

هزینه پروژه حدود ۲۵میلیون تومان برآورد شده ۰۰اگر کاشانه و تعاونی ها  خودشان را کنار بکشند همه هزینه را باید شما بدهید۰۰اگر اینطوری دوست دارید بسم الله۰۰۰  شما رسماً اعلام کنید ما خودمان را کنار میکشیم۰۰همه کار و هزینه ها با شما ۰۰ما هم از شما بسیار سپاسگزاریم و برایتان دعا می کنیم ۰۰ولی اگر دوست دارید کاشانه و تعاونی ها سهم خودشان را بدهند باید در پروژه به نسبت خودشان نقش نظارتی قانونی داشته باشند و شما و دوستانتان هم متین و دقیق اظهار نظر کنید۰۰۰جلسه امروز در دفتر کاشانه راهی به سوی همکاری های مشترک باز کرده که امیدوارم با درایت شما سروران گرامی این راه باز بماند۰   لطفا بفرمایید مالکین محترم  عنایت کنند۰در ضمن مجددا به موکلین شرکت کاشانه تاکید می کنیم ما در حد سهم موکلین خود هزینه خواهیم کرد و نیازی به پرداخت پول از طرف شما نیست ولی اگر علی ایحال دوست دارید جداگانه مشارکت یا فعالیتی داشته باشید و پولی خرج کنید به خودتان ربط دارد۰

همچنین آقای محمدی هم این مطلب را منتشر کردند:

باسلام احتراما به اطلاع موکلین کاشانه می رساند پنجشنبه با آقای دکتر نجاری به توافق رسیدیم روز دوشنبه قرار داد پیاده سازیutmرا تحویل کاشانه می دهند و کاشانه و کار گروه طبق توافق از اجرایutm گام به گام از آقای نجاری پشتیبانی و حمایت می کند و هزینه موکلین خود را پرداخت می کند لذا اکیدا از هر گونه پرداخت وجه به گروه خانم قزوینیان خود داری نمایید.

و ضمناً در گزارش خانم قزوینیان اطلاعات ارایه شده توسط آقای ساوالانیان در خصوص 22 هکتار سوخته و مربوط به دوماه پیش بوده و آقای ساوالانیان بعد از اخراج از کار گروه به هیچ گونه اطلاعات دست اول دست رسی ندارد و همچنین ایشان در مراد آباد و سوهانک هیچ گونه مسولیت و نمایندگی ندارد.

 

بنده (میرافضلی) هم در پاسخ یکی از موکلین نوشتم:

ممنون از نظر متین و دقیق جنابعالی۰۰  قبلا انتقاد می کردند چرا کاشانه و تعاونی ها سهیم نمی شوند الان می گویند چرا دخالت کرده ۰۰کارفرما همه گروه ها هستند به نسبت سهم خودشان و نه فقط کاشانه.

 

موکلین محترم شرکت کاشانه

با سلام و احترام

با توجه به گزارش سرکار خانم قزوینیان و اعلام  آمادگی گروه ایشان  برای مدیریت و پرداخت هزینه ها بدون کمک کاشانه و کارگروه به استحضار می رساند جهت همکاری با این عزیزان و جلوگیری از هر گونه ناهماهنگی شرکت کاشانه در مدیریت، برنامه ریزی و تامین هزینه های این برنامه اقدامی انجام نخواهد داد۰البته اگر یکی از موکلین محترم شرکت بخواهد داوطلبانه در این برنامه حضور داشته باشد اختیار آن به خودش مربوط است و مسوولیتی متوجه این شرکت نخواهد بود۰   موفقیت و سربلندی این دوستان عزیز را از خدای بزرگ خواهانم.

در مقابل از سوی برخی از دوستان اصرار می شد که شرکت کاشانه بدون قید و شرط و بدون اینکه بخواهد نامش در قرارداد باشد سهم موکلین خودش را بپردازد۰مبلغی که از سوی گروه خانم قزوینیان مقرر شده بود علی الحساب یکصد هزار تومان اعلام شد در حالیکه هزینه این پروژه ۲۵میلیون تومان برآورد می شد یعنی هر عضو حدودا ۶هزار تومان ۰ما در شرکت کاشانه حاضر بودیم در قالب عقد قرارداد با شرکت متعلق به آقای نجاری سهم موکلین خودمان را که معادل ۱۷میلیون تومان بود را تقبل کنیم ولی این همکاری به خاطر مخالفت هایی که در بالا نوشتم اتفاق نیفتاد و ما هم مجبور شدیم خودمان را کنار بکشیم.

قرار بود روز دوشنبه اخیر آقای نجاری برای عقد قرار داد به آقای محمدی عضو هیات مدیره این شرکت مراجعه کند که ایشان ترجیح دادند فعلا اینکار را نکنند و در سکوت کامل برنامه تهیه نقشه و افراز و میخکوبی زمین را انجام بدهند۰

بحثها هنوز هم ادامه دارد و اخیرا در پاسخ یکی از موکلین محترم به طنز نوشتم;

ما حرفی نداشتیم ولی دوستان عزیز گفتند ۰۰۰ترو خدا دست تو جیب نکنید ۰۰مهمون ما باشید ۰ ۰اصلا نمی شه ۰۰بهمون بر می خوره ها ۰۰اگر مجبور بشیم قرض بگیریم هم نمی ذاریم شما پول بدید مگه الکیه ۰۰اگر شما پول بدید  مردم چی میگند ما هم تو رو دربایستی گیر کردیم و گفتم : ممنون ۰۰۰شرمنده کردید والا ۰۰انشالله فرصتی بشه جبران کنیم

 

روز جمعه اخیر اخبار بسیار خوبی از  زمین مرادآباد شنیده شد۰

گزارش بازدید از اجرای طرح یو تی ام

با سلام خدمت همه مالکین عزیز مرادآباد.

امروز بنده باتفاق آقایان چراغی، مولایی، حسن پور، و خانم ها قزوینیان، روزبهانی، حبیبی، خانواده توکلی و البته چند نفر از مالکین عزیز که نامشان را نمیدانستم برای بازدید از نحوه ی اجرای طرح یو تی ام در راس ساعت 10 صبح در قسمت سازمان آب مراد آباد حضور بهم رساندیم و از آنجا عازم قسمت شمال شرقی زمین که تقریبا مرتفع ترین قسمت زمین مراد آباد می باشد شدیم. تا قسمتی از مسیر بنده و آقای چراغی بدلیل شیب زیاد و سختی مسیر برای بزرگترها و خانم ها از دوستان جدا شده و به مسیر ادامه دادیم تا حدود 20 دقیقه بعد به منطقه ای که کار اجرای یو تی ام در حال انجام بود رسیدیم و به دوستان بسیار زحمتکش ملحق شدیم.

 

باور کنید بنده چون به نمایندگی از مالکین آنجا حاضر بودم شرح اوضاع را بدون کوچکترین اغماضی تعریف می کنم.

آقایان ساوالانیان و احمدخانی از هیئت اجرایی و آقای گلمحمدی جوان و پر تلاش از مالکین به همراه تیم بسیار قوی و منضبط و منسجم آقای نجاری با تجهیزات مخصوص، به شدت در حال تلاش و مشخص کردن حدود اربعه زمینهای 74 هکتاری و 68 هکتاری بودند. وقتی نحوه ی اجرای کار و میزان دقت تیم اجرایی را ملاحظه نمودم یاد صحبت های آقای نجاری که در روز جمعه در حضور مالکین از دقت اندازه گیری به سانتیمتر سخن گفته  بود افتادم و مهر تائید  بر سخنان گذشته ایشان زدم.

باور بفرمائید شیب زیاد و گرمای ناشی از نور خورشید حتی ذره ای از تلاش این عزیزان کم نمی کرد.

بنده و آقای چراغی به عنوان شاهدان عینی و ناظر کار تیم اجرایی آنقدر از نحوه ی اجرای عملیات و تعهد تیم در ثبت دقیق حدود زمین به وجد آمده بودیم که واقعا نتوانستیم این موارد را بدون داشتن عکس و فیلم در دل خود پنهان نماییم.

نکات مهم:

 همینجا بی نهایت از حضور خالصانه و پرتلاش آقایان ساوالانیان و احمدخانی و گلمحمدی عزیز که آستین بالا زده و از شروع اجرای عملیات از ساعت 8 صبح تا ساعت 18 هر روز در سختترین شرایط در اجرای تمامی  مراحل کنار تیم اجرایی هستند سپاسگزاریم.

دوم اینکه شرکت کاشانه از صلاحیت و درایت و تجربه ی تیم آقای نجاری اطمینان کامل حاصل نمودم و به همه شما مالکین نوید اتفآقات بسیار ارزشمندی را در روزها و ماه های سال جاری می دهم و از آقای نجاری و تیم متواضع و پرتلاش ایشان بابت این همه تلاش صمیمانه تشکر مینماییم.

ما همه با هم هستیم..

ازآقای نجاری وتیمش نهایت تشکر وقدردانی  را دارم که علاوه بر تمام حرف وحدیث ها کار را با درایت وهوشیاری بجلو مییرند دعای خیر ما بدرقه راهشان

قسمت فنس کشی دانشگاه که به حریم زمینهای ما تجاوز کرده بودند اما نمایندگان هوشیار مالکین به موقع این توطئه را نابود کردند

 

 

جناب آقای چالاکی، چراغی، نجاری، خانم قزوینیان و دیگر دوستان گرامی از زحمات شما سپاسگزاریم۰انشالله موفق باشید۰تصاویر هم خیلی جالب بود بخصوص تصویری که کارشناس محترم با دستان مجروح مشغول میخ کوبی است۰این تصویر این روزهای مالکین زمینهاست

بنده (میرافضلی) پس از مشاهده عکسهای بسیار جالب از این اتفاق نوشتم:

پس از بیست و چند سال یه احساس خوب دارم یه احساس قوی یه کار تیمی و اجرائی خوب حداقل آدم به این نتیجه میرسه که هر کاری از دستمون بر اومد انجام دادیم فردا حسرت این روزهای به این قشنگی رو نمیخوری احساس میکنی زنده ای و میتونی نفس بکشی آدم یه روز به دنیا میاد و یه روزم از دنیا میره چه خوبه با عزت از دنیا بره تا خارو خفیف شیم این زمینها حق ماست بیست و پنج ساله ما رو هراسون کردند هر بلائی که دلشون خواست سر ما آوردند ولی به همت همه دست اندرکاران و خوش فکر به امید حق صاحب اول و آخر این زمینها همین مالکین خودشون هست

در این میان برخی هم بحثهایی فنی در باره کار آقای نجاری داشتند از جمله موارد زیر:

خانم شقایق:

قیمت یو تی ام که آقای نجاری زحمت انجامشو بر عهده گرفتن رو پرسیدم  فکر می کنم بیست و پنج میلیون البته فکر می کنم

 

آقای حمزه ضرغانی:

من از یه دوستم که در نظام مهندسی در شیراز هستند و شرکت هم دارند قیمت گرفتم بین 40 تا 50 برای 140 هکتار مرادآباد با گرفتن تاییدیه ثبت و بدون یک سانتیمتر خطا.

به نظرم قیمتشون همون 25 تومن باشه

 

آقای شیخی:

برداشت برای کمتر از یک سانتی متر خطا توسط دستگاه جی پی اس بروش استاتیک انجام می شود

البته با دستگاه دو یا سه فرکانسه

 

این بحثها نشان می داد که هنوز آقای نجاری هیچ  قراردادی با کسی نبسته و با سرمایه و اعتبار خویش مشغول کار روی زمینهاست.

 

سخن نهایی

-           سیاست شرکت کاشانه در دو سال اخیر ورود مالکین محترم به صحنه بوده است.

-           بی تردید ورود مالکین به صحنه منجر به ظهور عقاید متفاوت و بعضا مخالف می شود.

-           ما همه تشکلها وگروههای جدید را فرزندان خود دانسته و بر خود وظیفه می دانیم از انها حمایت کرده، آن ها را همراهی کنیم و با آنها مشورت و از آنها یاری بجوییم.

-           به عقیده ما ایجاد هر گروه جدید قدرت مالکین در پیگیری مطالبات خود را بیشتر می کند به شرط اینکه در جلسات مشترک اختلافات حل شود.

-           کسانی که از این بحث ها تلقی دشمنی می کنند در خطای بزرگی هستند.

-           ما از اقدامات آقای مهندس نجاری و گروهش در مرادآباد حمایت می کنیم و همانطور که قبلا گفتیم حاضریم حق السهم موکلین خود را پرداخت نماییم.

تعداد بازديد : 2279
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 3
داودی
|
1395/07/20 - 22:54
0
9
باسلام نمردیم و یکار مثبت و محسوس دیدیم.
پاسخ ها
شرکت کاشانه
|
1395/07/21 - 12:59

گر مرد رهی میان خون باید رفت
وز پای فتاده سرنگون باید رفت
تو پای به راه در نه و هیچ مپرس
خود راه بگویدت که چون باید رفت

mostafa
|
1395/07/21 - 14:00
0
2
very Nice word
نظرات كاربران :
نام :
ايميل : * 
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
طريق اسلامي اين است که مستضعفين را حمايت کنند....
اين انقلاب مهم اسلامي
رهين کوششهاي اين طبقه است،طبقه محروم، طبقه گودنشين، طبقه اي که اين نهضت را به ثمر رساند و توقعي هم نداشت.... اين طبقه عزيز محروم که در ازاي خدمتش غير از خدا از کس ديگري چيزي نمي خواهد و ما همه رهين منت شما هستيم و اگر لايق باشيم،خدمتگزار شما....همه چيزهايي که ما داريم از اين مردم است يا خصوصا از اين مستضعفين، آن بالاييها به مردم کاري ندارند..
پربحث ترين اخبار
لینک های مفید
صفحه اصلی | نقشه سایت | تماس با ما
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کاشانه تهران مهر سبز می باشد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون