جستجو
ورود کاربران ( ثبت نام )
نام كاربري

كلمه عبور
  ورود
پر بيننده ترين اخبار
جديدترين نظرات ببنندگان
سایت های مفید

تاريخ انتشار : 18/05/2010 - 16:10
باد خنکي از سوي بهشت نمي آيد
ظرف روزهاي گذشته همكاران زيادي بصورت كتبي يا شفاهي به اين موضوع اشاره كرده اند كه تعامل با وزارت جهاد و وزارت مسكن تنها راه حل ممكن نيست و هنوز هم اين احتمال وجود دارد كه بتوانيم با متوليان شهرداري تهران در خيابان بهشت به تفاهم برسيم

ظرف روزهاي گذشته همكاران زيادي بصورت كتبي يا شفاهي به اين موضوع اشاره كرده اند كه تعامل با وزارت جهاد و وزارت مسكن تنها راه حل ممكن نيست و هنوز هم اين احتمال وجود دارد كه بتوانيم با متوليان شهرداري تهران در خيابان بهشت به تفاهم برسيم . ما در گزارش هاي قبلي نيز به كرات به عدم همكاري شهردار محترم تهران در اين خصوص اشاره كرديم و حتماً به اين نكته اشاره كرده ايم كه عليرغم تلاشهاي آقاي مهندس امانپور مدير محترم مركز مطالعات راهبردي شهرداري تهران به اقناع آقاي قاليباف براي همكاري، ايشان از هرگونه همكاري شانه خالي كرد و در حال حاضر تنها راه حل هاي ممكن براي ما , همكاري , مذاكره و تعامل با وزارت جهاد و وزارت مسكن است . البته موضوع فروش زمين به بخش خصوصي نيز يك گزينه محتمل است كه آن را هم هميشه مد نظر قرار داده ايم .در جلسه اخير هيئت مديره شرکت کاشانه در پي طرح موضوع همکاري شهرداري؛آقاي قليچ خاني به پاسخ آقاي چمران به يکي از نامه هاي شرکت در شهريور سال 88 اشاره کردند که بسيار براي ما جالب بود و به دليل اهميت موضوع   در زير توجه شما را به آن جلب مي نماييم :

 تصوير نامه ها در انتها آمده است

پاسخهاي آقاي مهندس چمران به نامه شركت كاشانه تهران مهر سبز

آقاي مهندس چمران رئيس شوراي محترم شهر تهران در پاسخ به نامه رئيس هيئت مديره شركت كاشانه آقاي قليچ خاني جهت همكاري شوراي شهر براي حل مشكل زمينها نوشتند :

برادر عزيز و گرامي

با سلام

-         ساخت و ساز بالاي ارتفاع 1800 متر از قبل هم ممنوع بود و هم اكنون هم ممنوع است.

-         زمين معوض دادن وظيفه شهرداري نيست , بايستي از همان دستگاهي كه واگذار كرده درخواست فرمائيد. 

-         تهديد به بحران موضوع قابل پيگيري است و كشور ما و انقلاب ما در حال حاضر با بحران زيادي مواجه بوده و وفق قانون اقدام خواهد شد. 

-         تحليلها:

-      البته اين نامه مربوط به هشت ماه پيش است و موضوع جديدي نيست و نبايد باعث تشتت ذهني ذينفعان محترم گردد ولي به هر حال لازم ديديم در اين زمان با طرح اين نامه پاسخ برخي دوستان صديق که هنوز به همکاري شهرداري اميدوارند داده شده و چند پاسخ نيز به آقاي چمران بدهيم هر چند ايشان احتمالا فرصت قرائت و پاسخگويي به نوشته جات ما را ندارند:

 1-    يک سوال مهم از آقاي چمران آن است که چرا شوراي شهر تهران خود را موظف به همکاري در حل يکي از مهمترين موضوعات پايتخت نمي داند.آيا حل چنين موضوعاتي در زمره وظايف شوراي شهر نيست؟

2-    اگر واقعا ساخت و ساز بالاي 1800 متر ممنوع است پس تکليف کساني که در اين ارتفاعات برجهاي بلندي ساخته اند و هنوز هم در حال ساخت هستند و گزارشات متقني از تخلفات ايشان به ارگانهاي مختلف و از جمله شوراي شهر رسيده چيست؟

3-    قطعا منظور آقاي قليچ خاني از ايجاد بحران ،تظاهرات خياباني و درگيري و ... نيست و اصولا نيز سياست اين شرکت پيگيري موضوع از طريق راهکارهاي قانوني است ولي اين موضوع زماني قابل تحقق است که مسئولين امر نيز پاسخگو باشند.در نامه شرکت کاشانه با اسناد و ادله قوي و کاملا منطقي راهکارهاي حل مشکل و برون رفت از موضوع مطرح گرديده است ولي آقاي چمران به هيچ يک از اين موضوعات توجه نکرده اند و در پاسخ فقط به چند جمله کليشه اي اکتفا کرده اند و پاسخ متقني ارائه نشده است.

4-    اگر اين مشکل در يک کشور بيگانه مثلا آلمان رخ مي داد مسئولين شوراي شهر، وقت بسيار خوبي را براي مذاکره پيرامون موضوع اختصاص مي دادند و اين مشکل در کوتاهترين زمان حل مي شد بدون آنکه مسئولين آن کشور توقع داشته باشند براي اين کار با سلام و صلوات به بهشت بروند يا اينکه روزي هزار بار ذکر يونسيه را بر زبان خويش جاري کنند.از ديد آن مسئولين بيگانه حل مشکلات مردم يک کار مستحب نيست(که بتوان آن را انجام داد يا نداد) بلکه يک وظيفه روزمره اداري است زيرا آنها براي مردم خود ارزش قايلند.

5-    آقاي چمران اگر نمي توانست اين مشکل را حل کند بهتر بود به طور ظاهري هم که شده بود با هزاران نفري که ظرف سالهاي گذشته در ادارات سرگردانند اظهار همدردي مي کرد.امروز هم آتش اين بحران در قلب مردم گرفتار مشتعل است و چه بحراني بالاتر از اينکه مسئولين مياني کشور به تقاضاهاي مردم گرفتار و نامه مقام معظم رهبري در اين 15 ماه بي توجه بوده اند و تاکنون راه حل قطعي يافت نشده است؟

6-    آقاي چمران مدتها مسئول بنياد حفظ آثار دفاع مقدس بوده اند.اي کاش ايشان در کنار اهميت دادن به آثار بازمانده از شهداي جنگ (که البته ما تا هميشه مرهون فداکاريها و وفاي به عهد ايشان به انقلاب و اسلام هستيم)به بازماندگان زنده دفاع مقدس نيز توجه مي کردند.هم اکنون بيش از سه هزار نفر از ذينفعان زمينهاي مراد آباد و سوهانک از خانواده هاي محترم شهدا و مفقودين و جانبازان يا از مجاهدان آن دوران درخشان انقلاب هستند.آيا اين افراد زنده ديگر اهميتي ندارند و فقط استخوانها و تکه هاي پلاک آنها ارزش دارد؟اميدواريم خدا به همه ما بينش دهد.

منبع خبر :
نظرات كاربران :
نام : * 
ايميل : * 
متن نظر : * 
طريق اسلامي اين است که مستضعفين را حمايت کنند....
اين انقلاب مهم اسلامي
رهين کوششهاي اين طبقه است،طبقه محروم، طبقه گودنشين، طبقه اي که اين نهضت را به ثمر رساند و توقعي هم نداشت.... اين طبقه عزيز محروم که در ازاي خدمتش غير از خدا از کس ديگري چيزي نمي خواهد و ما همه رهين منت شما هستيم و اگر لايق باشيم،خدمتگزار شما....همه چيزهايي که ما داريم از اين مردم است يا خصوصا از اين مستضعفين، آن بالاييها به مردم کاري ندارند..
پربحث ترين اخبار
لینک های مفید
صفحه اصلی | نقشه سایت | تماس با ما
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کاشانه تهران مهر سبز می باشد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون