جستجو
ورود کاربران ( ثبت نام )
نام كاربري

كلمه عبور
  ورود
پر بيننده ترين اخبار
جديدترين نظرات ببنندگان
سایت های مفید

تاريخ انتشار : 15/10/2010 - 17:58
جلسه با دو مقام وزارت مسکن
ظرف چند روز گذشته با دو مقام وزارت مسکن به طور جداگانه جلسات مهمی برگزار شد که لازم دیدیم شما را در جریان ماجرا قرار دهیم

ظرف چند روز گذشته با دو مقام وزارت مسکن به طور جداگانه جلسات مهمی برگزار شد که لازم دیدیم شما را در جریان ماجرا قرار دهیم.جلسه اول  در وزارت مسکن و شهرسازی و جلسه دوم در بنیاد مسکن استان تهران برگزار شد و در هر دو جلسه با اصلی ترین افراد درگیر(که فعلا بهتر است نام آنها برده نشود) در موضوع باغستانها صحبت کردیم:

 
 

جلسه اول:این جلسه روز شنبه صبح در محل وزارت مسکن و با حضور بنده به اتفاق آقایان دکتر پناهی  قلیچ خانی انجام شد.مقام مسئول مورد ملاقات به خوبی پرونده ما را مطالعه کرده بود و بعد از توضیحاتی که مطرح شد به اهمیت طرح باغستانها در سر و سامان دادن به حریم شهر اشاره کرد.نامبرده  به قوانین موجود در این زمینه  نیز اشاره کرد و وضعیت زمین های ما را تا حد زیادی با این قوانین سازگار دانست ولی به هر حال بر طبق روال اداری به این موضوع اشاره کرد که پرونده ما برای بررسی دقیقتر و انجام اقدامات کارشناسی به بنیاد مسکن استان تهران منتقل شده است.هماهنگی لازم برای یک جلسه کارشناسی با مقام مسئول در بنیاد مسکن استان تهران در همان جلسه انجام شد و قرار شد روز بعد با آن مقام جلسه ای داشته باشیم.

  
جلسه دوم:این جلسه در یکی از ساختمانهای وزرات مسکن در خیابان شریعتی انجام شد.غیر از نفرات قبلی، آقای محمدی(از اعضای هیئت مدیره شرکت) نیز در این جلسه ما را همراهی می کرد.با ورود به ساختمان مربوطه با تعداد زیادی کارشناس و مهندس طراح روبرو شدیم که بر روی نقشه های بزرگ در حال مطالعه بودند و تعدادی از آنها نیز با کامپیوترهای خود مشغول طراحی فضاها بودند.بر روی در و دیوار سالن اصلی تعداد زیادی عکس و گراف مربوط به پروژه های مختلف دیده می شد به نحوی که بیننده اینگونه احساس می کرد که در یک مرکز کاملا عملیاتی مهندسی وارد شده و اصولا سبک وسیاق آن با ساختمانهای اداری فرق می کرد.مسئول مربوطه استقبال بسیار گرمی داشت و پس از خوش و بش اولیه و طرح موضوع به طور کلی ایشان توضیحات مفصلی در خصوص وضعیت باغستانها در کشور و پروژه های در دست اجرا مطرح کردند.برخی از مهمترین نکات بحث نامبرده به شرح زیر بود:
 

-اجرای طرح باغستانها بر اساس قوانین جدید از اردیبهشت امسال به عنوان یک فعالیت جدید به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران محول شده است.

  

-در دشتها،زمینهایی می تواند باغستان شود که حداقل 100 هکتار باشد و در کوهستانها 20 هکتار  ولذا پرونده ما از این حیث مشکلی ندارد،

  

-تاکنون 630 طرح ایجاد باغستان در کل کشور پیش بینی شده و رئیس جمهور به تمامی استانها تکلیف کرده که حداقل یک طرح باغستان را تا پایان 89 به انجام برسانند.13 فقره از این طرحها برای استان تهران پیش بینی شده است .اینها مربوط به طرحهای بخش دولتی است.در مورد بخش  خصوصی 6 فقره تقاضا در دماوند،شهریار،و ... وجود دارد که تقاضای ما از همه بزرگتر و وسیعتر است و حوزه وسیعی از زمینهای شمال تهران را در بر می گیرد و از حیث تعداد ذینفعان نیز موقعیت بسیار ممتازی دارد.قرار است ظرف یک ماه آینده در خصوص کلیه این زمینها به صورت یکجا تصمیم گیری شود.توجه فرمایید که منظور از یک ماه تعیین تکلیف قطعی پرونده ما نیست بلکه خود بنیاد مسکن به یک دید کلی در خصوص زمینها می رسد زیرا این قانون بسیار جدید است و هنوز ریزه کاریهای زیادی دارد.با این اوصاف فعلا نمی توان دقیقا مشخص کرد که چه زمان برای این زمینها مجوز صادر می شود(لطفا ما را سوال پیچ نفرمایید!!!)

 

-مدلی که توسط بنیاد مسکن رعایت می شود آن است  که متراژ قطعات حداقل 1000 متر باید باشد و برای هر قطعه 1000 متری 100 متر بنا با تراکم 200 درصد مجوز داده می شود.

  

-هزینه تسطیح و ساخت باغات در  زمینهای دولتی که فعلا در حال انجام است بر عهده دولت است ولی در مورد زمینهای بخش خصوصی مثل ما دولت هزینه ای را بر عهده نگرفته و صرفا در تفکیک و قطعه بندی به ما کمک می کند.هزینه تسطیح و حتی تاسیسات زیر بنایی نیز در حال حاضر بر عهده خود بخش خصوصی است مگر آنکه دولت برای آن تسهیلاتی قایل شود. هزینه مطالعات شرکتهای مشاور کلا بر عهده بخش خصوصی است.

  

پس از صدور مجوز باغستان،یک هیئت امنا باید تشکیل و بنیاد مسکن نیز یک عضو در آن خواهد داشت.

  

-بهتر است بین 30 تا 50 درصد از زمین به عنوان پرت مد نظر قرار گیرد. در خصوص درصد پرت زمین صحبت شد و کار به چانه زنی رسید!! ولی به نتیجه قطعی نرسیدیم.

  

از دید مسئول مربوطه در صورت احداث باغات در دو زمین مذکور ،قیمت ملک به نحو بسیار عجیب و فوق العاده بالا می رود و این ارزش افزوده بالا ایجاب می کند که شرکت ما و ذینفعان از این طرح کاملا استقبال کنند.

منبع خبر :
نظرات كاربران :
نام : * 
ايميل : * 
متن نظر : * 
طريق اسلامي اين است که مستضعفين را حمايت کنند....
اين انقلاب مهم اسلامي
رهين کوششهاي اين طبقه است،طبقه محروم، طبقه گودنشين، طبقه اي که اين نهضت را به ثمر رساند و توقعي هم نداشت.... اين طبقه عزيز محروم که در ازاي خدمتش غير از خدا از کس ديگري چيزي نمي خواهد و ما همه رهين منت شما هستيم و اگر لايق باشيم،خدمتگزار شما....همه چيزهايي که ما داريم از اين مردم است يا خصوصا از اين مستضعفين، آن بالاييها به مردم کاري ندارند..
پربحث ترين اخبار
لینک های مفید
صفحه اصلی | نقشه سایت | تماس با ما
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کاشانه تهران مهر سبز می باشد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون