جستجو
ورود کاربران ( ثبت نام )
نام كاربري

كلمه عبور
  ورود
پر بيننده ترين اخبار
جديدترين نظرات ببنندگان
سایت های مفید

تاريخ انتشار : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - 11:36
در ابلاغی از سوی دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری به استاندار تهران انجام گرفت
«اعلام مصوبه میزان پیشرفت فرایند تهاتر و تامین عوض حقوق مالکانه تعاونی‌های شمال و شمال شرق پایتخت» دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری مصوبه این شورا پیرامون میزان پیشرفت فرایند تهاتر و تامین عوض حقوق مالکانه اعضا تعاونی‌های واقع در شمال و شمال شرق پایتخت را به استاندار تهران اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرزانه صادق مالواجرد، معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران مصوبه این شورا پیرامون میزان پیشرفت فرایند تهاتر و تامین عوض حقوق مالکانه اعضا تعاون‌‌های واقع در شمال و شمال شرق تهران را به محسنی بندپی، استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران اعلام کرد.

 

در متن این مصوبه اعلام شده به استاندار تهران آمده است:

به استحضار می‌رساند، شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخه ۹۹/۱۱/۲۷ پس از استماع گزارش استانداری تهران، شرکت عمران شهرهای جدید و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران درخصوص میزان پیشرفت فرآیند تههاتر و تامین عوض مالکان تعاونی‌های واقع در شمال و شمال شرق تهران پیرو مصوبات قبلی مورخ ۹۸/۱۰/۲۱، ۹۸/۹/۱۸،۹۷/۸/۱۴ خود مورد بررسی قرار داد و به شرح زیر اتخاذ تصمیم نمود:

۱- پیرو تاکید مکرر قبلی و بنا به ضرورت وجود بانک اطلاعاتی مستند و قابل اتکا از مشخصات اعضای تعاونی‌ها، استانداری تهران بانک اطلاعاتی اعضای تعاونی‌های مذکور را با اولویت تعاونی زیتون در اسرع وقت تکمیل و در جلسات آتی شورای‌عالی ارائه نماید.

۲- پیرو تاکید بند ۲ مصوبه مورخ ۹۸/۱۰/۲۱ پیوست حقوقی متضمن تدوین راهکارهای اجرایی فرآیند تهاتر اراضی معوض و آزادسازی عرصه تعاونی‌های مذکور به همراه جدول تدقیق شده شرح وظایف دستگاه‌های مختلف توسط استانداری تهران با همکاری موثر شرکت عمران شهرهای جدید تهیه و در جلسات آتی شورای‌عالی ارائه شود.

۳- با پیگیری موثر استانداری تهران و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، مصوبات استانی درخصوص شهر جدید خوارزمی اخذ و موضوع جهت بررسی و تصویب در جلسات آتی شورای‌عالی، به دبیرخانه شورا ارسال گردد.

۴- کمیته فنی شورای‌عالی دو پیشنهاد جدید مصوب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران جهت استقرار جمعیت و تامین اراضی معوض تعاونی را در راستای اجرای مصوبه مورخ ۹۳/۱۰/۱۰ هیات وزیران بررسی و به جلسات آتی شورای‌عالی ارائه نماید. با عنایت به این که این موضوع در اجرای تکلیف مقرر در مصوبه هیات وزیران انجام می‌گیرد، دستگاه‌های عضو شورای‌عالی حداکثر مساعدت در جهت تامین زیرساخت‌های لازم و تصویب دو سایت جدید را به عمل آورند.

۵- به جهت تسهیل فرآیند واگذاری معوض و رهاسازی اراضی تعاونی‌ها، در اجرای حکم صریح مقام معظم رهبری، کلیه دستگاه‌های عضو شورای‌عالی خصوصا دستگاه‌هایی که با اعضای تعاونی‌ها ارتباط سازمانی داشته‌اند، مراتب عدم امکان قطعی درجاسازی در قطعات و لزوم دریافت معوض در خارج از محدوده شهری تهران متناسب با ارزش و قدرالسهم هر واحد مالکیتی را با استفاده از همه امکانات دستگاه متبوع برای اعضای تعاونی‌ها تبیین نمایند.

منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
تعداد بازديد : 2018
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 4
انتشار یافته : 10
ابوالفضل قراخاني
|
1399/12/20 - 13:43
0
7
با سلام و احترام اين جلسه و مصوبات به هيچ عنوان مورد تاييد تعاوني ها نخواهد بود بهتر است را عاقلانه تري اتخاذ گردد منمون
یک همدرد
|
1399/12/20 - 23:38
0
6
با سلام خدمت تمام دوستان کاشانه، ظاهر امر نشان می دهد که دولت بدنبال به کرسی نشان دادن مصوبه قبلی خود، مبنی بر انتقال تعاونی های ۳۳گانه به شهرک خوارزمی است که به هیچ عنوان همتراز هیچکدام از زمینها نمی باشد. لذا هیچ راهی جز تحسن در مقابل مجلس و مداخله جدی مجلس به موضوع زمینها اراضی شمال و شمالشرق تهران وجود ندارد، اتحاد در این زمان در برابر مصوبه احتمالی دولت رمز پیروزی خواهد بود. پس دوستان از تفرقه و ندانم کاری احتمالی پرهیز نمایند.
شهر جدید خوارزمی کدوم جهنم دره
|
1399/12/21 - 23:16
1
11
شهر جدید خوارزمی کدوم جهنم دره ایه؟
پاسخ ها
همدرد
|
13100/01/0 - 09:10
از منطقه پاکدشت به سمت پلیس راه شریف آباد، سمت راست، بنام شهر جدید خوارزم، که لایق تیم محترم دولت است. نه اعضاء مظلوم تعاونی های ۳۳ گانه که سالهاست منتظر تصمیم معقولانه مسئولین هستند.
حامد
|
13100/02/1 - 09:40
شهرک خوارزمی انتهای سرخه حصار است
رضا سالاری
|
1399/12/30 - 12:09
2
3
سلام و درود استدعا دارم بررسی دقیق در رابطه با این موضوع توسط نمایندگان محترم صورت گیرد و چشم بسته پیشنهادات رد نشود شهرک خوارزمی اگر طبق ادعای دولت شهرک هوشمند باشد و دولت تعهد بدهد که زیرساخت شهر هوشمند ایجاد کند حدود یک میلیارد یورو یا بیشتر باید فقط هزینه زیرساخت شهر هوشمند بکند اگر تراکم حداقل شش طبقه هم رایگان بدهد و تمام زیرساختهای لازم شهری را تعهد بدهد ایجاد شود شاید قابل مذاکره باشد که البته گفتم شاید چون وظیفه نمایندگان عزیز هست بررسی بفرمایند واقعا دولت حاضر است این هزینه ها را بکند و با شرکتهای خارجی احتمالا پیمانکار این موضوع قرارداد ببندد شهر هوشمند به مفهوم واقعی با زیر ساخت مدرن شهری در ایران نداریم اگر چنین کند بعد قابل مذاکره است
پاسخ ها
رحیمی
|
13100/01/1 - 02:20
دولت وامانده آقای روحانی در تآمین کالاهای اساسی مانند خوراک دام مستاصل گشته و لشکر اختلاس گران آه در بساط ندارد که زهر بخورد و شما توقع یک میلیارد یورو دارید. آیا طرح مسکن مهر برای هفت پشت ما درس عبرت نشده؟ تنها راه فهماندن این مسئولان بی وجدان این است که از طریق رسانه ها و تحصن، نمایندگان تعاونی ها با کمک مالکین درخواست حق ساخت مسکن در زمین های سوهانک و مراداباد را جلوی استانداری و وزارت راه و شهرسازی فریاد بزنند.
Jahan
|
13100/01/3 - 18:26
0
3
همش بند ۱تا ۵ گفته نوشته شده بعد انشالله در اخر پوچ بعد میره برای یک سال دیگه طبق گفته نماینده دلسوز و مردم در مانده در ۵ بند طبق قانون انشالله وبعد پوچ تا انتخابات دوبار ه طبق معده نماینده رهبری تا اخر ماه راه ۳۰ ساله در عرض یک ماه تمام وراه اخر وبعد سکوت سکوت سکوت واقعا خوشابه حال چین در دریایی که به خاطر شیلات وانقراض ماهی شیلات ماهیگیران را با میکال مجبور میکرد ماهی بگیرند یک شبه چین با تور ترالاز کف دریا جارو میکنه گور پدر میکال نسل ماهی وهیچ کس جرعت ندارد حرف بزنه ودر عرض یک ریاست جمهوری نه ۱۸۰۰ نه محیط زییت زدو لرد تا ۲۵ یال تا بعد من وما ایرانی به خاطر محیط زیست ۱۸۰۰ که مبادا ۱۷۰۰ نشه ۲۳ سال مطالبات مردم مانده دست انشالله ماشالله ای خدا ما که میدونیم انی که تو میدونی ولی فعلا
امیدوار!
|
13100/02/2 - 07:22
1
0
تفاوتی بین دولت‌های راس کار نیست همه از قماش هم هستند و فکر ریاست خودشان. مشکل از دولت در سایه هست. به محض اینکه زمین معوض بدهند اجازه ساخت هم برای زمینه‌ای بالای ۱۸۰۰ متر صادر می‌شود ولی نه برای ما بلکه برای ارگان‌های قدرتمند! این عین عدالت است در نظام اسلامی، کسی که سی سال در قوه قضاییه کار کرده و حالا میخواهی ریس جمهور شود بعید میدانم دردی از ما دوا کند. خدا هم که گویا گوش و چشمش را بر این بیعدالتیها بسته است. چه راهی باقی مانده،؟ اعتراض و....
M.nori
|
13100/02/2 - 10:24
0
1
باسلام املای نوشته هارا تصحیح فرمایید تا مفهوم باشد .باتشکر
نظرات كاربران :
نام :
ايميل : * 
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
شرکت کاشانه تهران مهر سبز
 
   رهينکوش  
پربحث ترين اخبار
لینک های مفید
صفحه اصلی | نقشه سایت | تماس با ما
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کاشانه تهران مهر سبز می باشد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون