جستجو
ورود کاربران ( ثبت نام )
نام كاربري

كلمه عبور
  ورود
پر بيننده ترين اخبار
جديدترين نظرات ببنندگان
سایت های مفید

مقدمه: 
در سالهای اخیر به طور مکرر با برخی مقامات اجرایی کشور و افراد صاحبنظر جلساتی داشته ایم. همچنین بارها این اتفاق رخ داده که افرادی به صورت تصادفی از این وب سایت بازدید کرده و می کنند. همچنین افرادی که بنا به تصادف قطعه ای از زمینهای حریم شهر تهران را می خرند و در این مهلکه وارد می شوند هموراه از خود سوال می کنند که داستان این زمینها چه بوده و چه اتفاقی در این خصوص رخ داده است.در این صفحه به معرفی داستان تلخ  سرگردانی بیش از 20 هزار نفر از مردم  در  17 تا 27 ساله اخیر اشاره می شود. البته این سایت متعلق به شرکت کاشانه تهران مهر سبز وکیل قانونی هزاران نفر از مالکین زمینهای مراداباد و سوهانک است ولی تا آنجا که اطلاعات ما اجازه می داد  در این متن اشاراتی یه مشکلات دیگر تعاونی ها و تشکلها نیز می شود. امیدورام صاحبان زمینها و متولیان دیگر تعاونی ها و تشکلها با ارسال اطلاعات تکمیلی به این مطلب غنا ببخشند.
شروع داستان

بيش از 17 سال پيش وزارت جهاد سازندگي سابق(وزارت جهاد كشاورزي فعلي)، دو قطعه زمين ،اولي در منطقه مراد آباد پونک  به شماره پلاک ثبتي 825/121 به وسعت تقريبي 148 هکتار در حوزه منطقه 5 شهرداري تهران و

دومي در سوهانک به شماره پلاک ثبتي 30/79 به وسعت تقريبي 50 هکتار در حوزه منطقه شهرداري منطقه يک

را به بيش از 8000 نفر از پرسنل اين وزارت خانه انتقال و براي هر قطعه زمين سند منگوله دار صادر شد. مشابه این اقدام توسط دیگر تعاونیهای مسکن وزارت جهاد سازندگی و وزارتخانه های دیگر نیز انجام شد که در جدول زیر این زمینها نمایش داده شده است.بر اساس آخرین محاسبات صورت گرفته هم اکنون 20 هزار نفر از مردم این کشور در 36 تعاونی و تشکل ، به مدت 17 تا 20 سال در ادارات و نهادهای دولتی سرگردان هستند. از آن زمان سالها مي گذرد و تلاش بيش از 17 ساله اعضا براي به نتيجه رساندن اين زمينها هيچ نتيجه اي نداده است:

-شهرداري تهران به استناد اينکه بسیاری از اين زمينها بالاتر از 1800 متر است(به استناد نامه مقام معظم رهبري) از صدور مجوز ساخت خودداري مي کند،

-وزارت مسکن و شهرسازي اذعان دارد که در داخل شهر تهران زميني براي تعويض ندارد و مجوز ساخت نيز نمي تواند بدهد.اين وزارت به صورت شفاهي و نه كتبي سه قطعه زمين نامرغوب را در طاهر آباد رودهن،بومهن و ماهدشت کرج جهت تعويض پيشنهاد داده که با مخالفت قاطبه اعضا روبرو شده است،

-شوراي شهر تهران،بررسي و حل اين مشکل را وظيفه خود نمي داند( لینک مطلب)،

-مکاتبات و مراجعات حضوري قبلي به دفتر مقام رهبري و رياست جمهوري تاکنون نتيجه اي نداشته است،(متن یکی از نامه ها به رهبری) 

-تجمعات متعدد اعضا و مالکین در مقابل شهرداری، وزارت مسکن، سازمان ملی مسکن و شهر سازی استان تهران، ریاست جمهوری، دفتر مقام معظم رهبری و ... تاکنون بدون نتیجه مانده و انگار کسی صدای ما را نشنیده و نمی شنود،(برخی تصاویر  این تجمعات در زیر نمایش داده شده است)
جلسات با بنیاد مسکن بدون نتیجه ماند( لینک یکی از خبرها) 

- وزارت جهاد کشاورزی حل این مشکل را وظیفه خود نمی داند در حالیکه همین وزارتخانه این مشکل بزرگ را برای ما ایجاد کرده است:
 

-جلسات و مصوبات کميسيون تعيين حريم شهري تاکنون نتيجه اي در بر نداشته و مشکلات ما حل نشده است،

-به دلايل نا مشخص به پيشنهادات فني و کارشناسي ما براي ايجاد اماکن توريستي و تفريحي در اين زمينها از سوي شهرداري موافقت نگرديد و تلاشهاي مختلف ديگر

در آخرين قدم،شرکت کاشانه تهران مهر سبز به نمايندگي از هزاران نفر از ذينفعان،به استناد بند الف مصوبه مورخ 17/12/1388 شوراي عالي شهرسازي ومعماري ايران و و مصوبه مربوط به  شرح خدمات تهيه طرح امكان سنجي ،مكانيابي و احداث باغستانهاي كشور(مصوب شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران) در تاريخ 4/5/1389(آئین نامه باغستان) ،كه در سلسله مراتب طرح هاي توسعه و عمران كشور موضوع آيين نامه نحوه بررسي و تصويب طرح هاي توسعه و عمران و......در سال  1378به تصويب رسيده بود،از بنياد مسکن درخواست کرد براي اين زمينها مجوز باغستان صادر شود.استناد اصلي ما در اين درخواست اين بود که:

الف)زمينهاي ما در حريم شهر تهران و بالاتر از ارتفاع 1800 متر قرار دارد و تبديل آن به باغستان هواي شهر تهران را در شرايط بسيار مطلوبي قرار مي دهد و از سوي ديگر اين تصميم با دستور مقام معظم رهبري دال بر ساخت و ساز در ارتفاع بالاي 1800 متر نيز تضادي ندارد،

ب)صدور اين مجوز، باعث ارزش افزوده خوبي براي اين زمينها مي شود و قطعا با حمايت کليه ذينفعان روبرو خواهد شد،

ج) این زمینها بدون هرگونه هزینه از سوی دولت تبدیل به فضای سبز شده و ساکنان پایتخت از آن سود می بردند.

متاسفانه این پیشنهاد نیز به دلیل تفسیر غلط مسئولین محترم از نظرات مقام معظم رهبری در خصوص تاسیس باغستانها به جایی نرسید(پيوست 3).لازم به توضیح است که مقام معظم رهبری از تبدیل باغات در حریم شهر ها به باغستان و ویلا سازی مسئولین را منع کرده بود نه تبدیل زمینهای خشک حریم ( که اغلب این زمینها خشک و بدون پوشش گیاهی هستند)

یک بام و دو هوا

در همین سالها که مالکین این زمینها برای حل مشکلات خود در ادارات و نهادها سرگردان بوده و هستند برخی نهادهای امنیتی، نظامی و با نفوذ در بیش از 80 نقطه تهران در ارتفاع بالای 1800 متر و حتی بالای 2000 متر ساخت و سازهای مفصلی انجام دادند. در این خصوص توجه شما را به گزارشاتی که به طور رسمی از سوی شهرداری منتشر شده جلب می کنم. بسیاری از این نهادها پس از انجام این ساخت و سازهای غیر قانونی با تحمیل فشارها و اعمال نفوذ سعی کردند که مشکلات قانونی این مجموعه های مسکونی را حل نمایند و امروزه شاهدیم که هر از چند گاه مصوباتی در این خصوص از سوی ارگانهای مسئول صورت می گیرد.

عدالت کجاست؟

یک شعار مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ، اجرای عدالت در بین آحاد جامعه و جلوگیری از تبعیض و ظلم به مردم بوده است. امروزه همه مالکین سرگردان ، بدون حتی یک استثنا، به استناد همین ظلم و جور بیش از حد مسئولین امر و بی خیالی آنها در حل مشکل و از سوی دیگر اعمال نفوذ و موفقیتهای پی در پی نهادهای امنیتی و نظامی از قبیل سپاه و ارتش و ...در ساخت و ساز پروژه های مسکونی ، بدون هر گونه شک و تردید، وجود عدالت در جمهوری اسلامی را انکار می کنند.

دولت چه کرده است؟

تا سال 1387، هیچ اقدام منظم و منسجمی از سوی دولت برای شناسایی دقیق ابعاد مشکل و حل آن صورت نگرفته بود. تجمعات متعدد، شکایتها ، طومارها و نامه نگاریهای مختلف به مقامات دولتی بی نتیجه مانده بود تا آنکه دفتر مقام معظم رهبری معظم له را در جریان این امواج نارضایتی مردمی قرار داد. وقتی معظم له گزارش سازمان بازرسی در این خصوص را مشاهده فرمودند، با نگارش یک دستور تاریخی آقای احمدی نژاد رئیس جمهور وقت را مامور به حل مشکل کردند(پيوست 4).

ملاقات با احمدي نژاد

چند نفر از اعضای هیئت مدیره شرکت کاشانه تهران مهر سبز درست چند روز چس از صدور این نامه با اقای احمدی نژاد ملاقات و از ایشان درخواست کردند با پشتوانه دستور مقام معظم رهبری برای حل این مشکل به صورت انقلابی عمل کرده و آن را حل کنند. آقای احمدی نژاد کمیسیونی مرکب از وزرا و مسئولین مرتبط با موضوع را مامور به بررسی این مشکل نمود. جلسات کارگروه تعیین شده چند ماه ادامه یافت تا زمانی که دولت جدید در سال 1388 مستقر شد. متاسفانه روال تشکیل جلسات چه در دولت نهم و چه دهم بسیار کند بود تا جایی که چند نفر از اعضای هیئت مدیره شرکت کاشانه در ملاقاتی با حضرت آیت الله رازینی معاون قوه قضائیه به این مشکل اشاره کرده و درخواست کردند که قوه قضائیه در این خصوص اقدام نماید. ایشان گفتند در قوه قضائیه و بخصوص دیوان عدالت اداری صدها پرونده شکایت بر علیه دولت مفتوح است و به نظر ایشان هیچ راهی برای حل این مشکل جز دخالت دفتر مقام رهبری در آن نیست.

دخالت بي نتيجه نمايندگان مقام معظم رهبري

عدم موفقیت کمیسیون منتخب در حل مشکل تا پایان سال 1389 و تداوم شکایتها نهایتا مسئولین دفتر مقام معظم رهبری را مجبور کرد در ابتدای سال 90 چند نفر از مدیران ارشد خود را برای شرکت در جلسات مامور فرماید.یک کارگروه اصلی در ریاست جمهوری و به ریاست معاون اول(مرکب از وزرا و مدیران ارشد مرتبط با مشکل) و یک کارگروه فرعی در استانداری به ریاست استاندار تهران( و مرکب از نمایندگان تام الاختیار سازمانهای مسئول و مرتبط)ارکان جدید را تشکیل می دادند. مذاکرات مفصل کارگروه فرعی در فصل بهار و تابستان سال 90 با تلاش تعاونی ها و تشکلها برای جمع آوری اسناد همراه بود و قرار بود تا پایان شهریور 90 کار تمام شود. آقایان خیلی صریح به ما می گفتند این بار نه دولت بلکه نظام برای حل مشکل به پا خواسته و ما مطمئن بودیم که مشکل حل می شود. وقتی شهریور 90 به پایان رسید و خبری از تصمیم نشد ، کم کم ندای اعتراض اعضا بلند شد. اقایان ابتدا گفتند تا آخر پاییز و سپس گفتند تا پایان 90 مشکل حل می شود ولی متاسفانه اینگونه نشد و نظام !!! موفق به حل مشکل نشد.آقایان مسئول هم هیچگاه نخواستند قبول کنند که علت این شکست مفتضحانه چه بوده است. سال 91 هم به همین منوال گذشت و اینک شش ماه از سال 92 گذشته و هنوز نظام!!! موفق به حل مشکل نشده است.

آغاز تجمعات مردمی

این مشکلات سبب شد تا از نیمه دوم سال 91 تجمعات مردمی در مقابل وزارت مسکن، سازمان مسکن و شهر سازی، شهرداری، ریاست جمهوری و دفتر مقام معظم رهبری شکل بگیرد. کار تا آنجا جلو رفت که فیلم تجمع مالکین در مقابل وزارت مسکن به تیتراژ یکی از برنامه های کانال من و تو در آمد و خبر آن در رسانه های جمعی خارجی پیچید ولی رسانه ملی هرگز حاضر به انعکاس خبر مطلومیت ما نشد و آقایان نیز حاضر نشدند که عمق خشم و نفرت مردم از خویش را درک کنند.دولت، وزارت مسکن، سازمان ملی مسکن و شهر سازی ، شهرداری و دیگر نهادها رسما ما را پاس کاری می کردند و با کمال تاسف نهاد رهبری نیز نتوانست  راهی برای خاتمه این بازی مسخره بیابد و  خودش را کنار کشید.. آنها صریحا به ما گفتند در دولت احمدی نژاد هیچ تصمیمی به نفع شما گرفته نمی شد و باید صبر کنید تا دولت بعدی و از دست ما هم کاری بر نمی آید. در یکی از تجمعات مردمی طومار بزرگی خطاب به آقای احمدی نژاد نوشته و تحویل داده شد که در آن یک جمله کلیدی و بسیار مهم وجود داشت:

به نظر می­رسد مشکل حریم شهر تهران به قدری پیچیده است که طی مراحل اداری و قانونی موجود قادر به حل آن نیست. اینک این سوال مطرح است که چرا مشکل حریم­های شهر تهران تا این حد پیچیده گردیده که حتی دخالت نمایندگان دفتر مقام معظم رهبری و تأکیدات موکد آن حضرت نیز نتوانسته مشکل موجود را حل نماید؟

پاسخ این سوال به تدریج شفاف شد. در اواخر دولت دهم برای همگان واضح شد که دولت به هیچ وجه مایل به حل مشکل نیست و به صورت کاملا لجبازانه با مشکل برخورد می کند. در این زمان پیش بین امام راحل رحمت الله علیه که فرمودند نگذارید پیشکسوتانِ شهادت و خون در پیچ و خمزندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوندتحقق یافت و این پیش بینی چون لکه ننگی بر پیشانی دولت دهم خورد و تا ابد باقی خواهد ماند.

نمک بر زخم پاشیدنها

در همین زمان که اعضا و مالکین به شدت نگران بی فرجام ماندن تمامی تلاشها و کوششها بودند، اداره کل منابع طبیعی استان تهران در جلسه ای با حضور شهرداری و دانشگاه آزاد تصمیم به درخت کاری در زمینهای مراداباد گرفتند. این اقدام نوعی دهن کجی با مردم بود. کندن چاله ها همان و سرازیر شدن جمعیت خشمگین به سمت شهرداری ، اداره کل منابع طبیعی و دانشگاه ازاد همان...ما در اردیبهشت 1392  با پر کردن چاله ها و مجبور کردن روساي وقت دانشگاه آزاد و  اداره کل منابع طبیعی و شهرداری منطقه پنج  به عذرخواهی،دستان متجاوزان به زمینهای خود را قطع کردیم و تصویری که در برنامه پایش مردمی در صدا و سيما منتشر شد ، از تجمعی  است که در جلوی شهرداری منطقه پنج برگزار شده است

مسئوليتها

دفتر مقام معظم رهبري، رياست جمهوري ، شهرداري و ديگر دستگاههاي اجرايي وزارت راه و شهر سازي را مسئول حل مشكل مي دانند و نامه هاي ما به آن سازمانها همگي بدون پاسخ مانده و يا اينكه به صورت شفاهي به ما مي گويند بايد وزير راه و شهر سازي راه حل را پيشنهاد كند. اين مهم در سالهاي قبل تحقق نيافته و ما اينك خسته از اين همه تلاش و دوندگي به دستان دولت تدبير،  چشم اميد دوخته ايم. وزارت راه و شهر سازي مسئول حل مشكل است و حتما بايد راهي عادلانه براي حل مشكل پيشنهاد نمايد و يا اينكه به راه حلهاي ما تن دهد.

دولت تدبیر و امید

اینک ما با امیدی بسیار بیشتر از قبل در انتظار تدبیر دولت مردان هستیم.  ما در تاريخ 4/6/1392 نامه مفصلی مشتمل بر راهکارهای حل مشکل به شرح زیر برای جناب آقای روحانی و آخوندی فرستادیم(پيوست 6) و انتظار داشتيم مسئولان محترم با در نظر گرفتن سالها عمر تلف شده، عدالت علوی و حق و تدبیر مشکلات ما را حل کنند. ولي متاسفانه تا اين تاريخ هيچ پاسخ مكتوبي در اين خصوص ارسال نشده و هيچ تصميمي اخذ نشده است. ما كماكان به حل مشكل از طريق اداري اميدواريم  ولي اين فقط وقتي رخ مي دهد كه مقامات وزارت راه و شهر سازي در اين راه مصمم باشند.

تعداد بازديد : 25387
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 4
انتشار یافته : 64
نازیلا نوبهاری
|
1392/09/20 - 00:04
2
43
با سلام و احترام ... شاید بهتر باشد مسئله زمین های تلو و مراد آباد و سوهانک و ... رسانه ای شود. و در برنامه در شهر ... خبر 30 20 ... و شاید خبر شبکه من و تو ... برنامه رادیو ... و مقاله های انتقادی در روزنامه ها چاپ شود و مسئله انقدر تکرار شود و سر و صدا به راه بیاندازد تا بالاخره یکی از مسوولین موظف به رسیدگی و پاسخ گویی شود....
پاسخ ها
زاک اندیش
|
1398/08/02 - 20:34
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ 0 0 پاسخ باسلام خدمت شما خواهشا تمام مالکان برای پاره ای ازمذاکرات روزه جمعه آخر هرماه ساعت ده 10 صبح جلوی کانکس شهرداری واقع درجاده تلو حضور فرمایید باتشکر ازشما
فراهانی خوشنیت
|
13100/02/2 - 08:35
دوستان و مالکان محترم جمعه 31 اردیبهشت 1400 جسله هست ساعت ده (( جلو خاک ریز تلو بالا )) از دوستانی هم سند تک برگی دارن و خسته شدن و قصد فروش زمین را زیر 350 م را دارن هم تشریف بیارند چند تا خریدار خوب با انصاف پایه معامله در این ساعت ها در محل هستند .
عمرانی
|
1392/09/27 - 10:33
2
20
باسلام وخسته نباشید توروخداخسته ازاین همه وعده ووعیدهای سرخرمن نشویدبالاخره روزی خرمن دست میرسه یاعلی
پاسخ ها
ناشناس
|
1399/05/05 - 23:19
t.me/ameri_zamindarantelo گروه تلگرام زمین تلو
پرویز قروتن
|
1392/11/24 - 00:17
2
12
باسلام وخسته نباشید مدتها ست از اخبار زمینهای مراداباد بی اطلاع هستم وچون سالهاست در شهرستان هستم وتنها زمان پر کردن چاله ها خودم را به تهران رساندم وشرکت کردم لطفا این حقیر را مورد الطاف خود قرار دهید متشکرم
پاسخ ها
میترای
|
13100/02/2 - 16:00
دو گروه از زمین‌های ممنوعه برای ساخت و ساز که پیش از این برای مالکان آنها پروانه ساختمانی صادر نمی‌شد، از این پس به‌صورت مشروط قادر به دریافت مجوز ساخت هستند. به گزارش تین‌نیوز به نقل از دنیای اقتصاد، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با ابلاغ شیوه‌نامه جدید صدور پروانه ساختمانی املاک واقع در کاربری‌های خدماتی و پهنه‌های سبز شهری امکان ساخت و ساز برای مالکان دو گروه از زمین‌های ممنوعه شامل زمین‌های با کاربری تثبیت شده خدماتی و اراضی واقع در پهنه‌های سبز شهری(پهنهG ) را با شرایط مشروط فراهم کرد. این دو نوع از اراضی شهری پیش از این مطابق با ضوابط طرح تفصیلی شهر تهران اراضی ممنوعه ساخت وساز شناخته می‌شدند که امکان صدور پروانه ساختمانی برای مالکان آنها وجود نداشت.
ابراهیم
|
1393/03/02 - 18:16
1
15
تکلیف این زمین ها رو تو رو خدا روشن کنید . الان بیش از 20 ساله که سرکارمون گذاشتند. این کار ریبنده یک دولت اسلامی نیست
پارسا
|
1393/11/28 - 14:54
0
6
به روزدی ایشاا.... به امید حق و تلاش همه دوستان داستان تلخ زمینها به کام مالکان شیرین می شود
پاسخ ها
جعفر رضایی
|
1395/11/30 - 11:49
من این زمین رو با هزاران امید آرزو خریده بودم چه کامی چه شیرینی وقتی جوانی من سوخت وقتی پدرم در آرزوی بدست آوردن پولش فوت کرد متاسفم برا خودم و مردم ایران که حکومت هم مردم رو دایورت کرده رو ....
المیرا
|
1393/12/10 - 05:59
1
12
باسلام پدر بنده یکی از افتخارات این مرزوبوم بودند ودر زمان حیات خودشون باجون ودل خدمتگزار این دولت و مردم عزیز بودند اینقدر مشکل این زمینها طولانی شد که پدر من عمرشون یاری نکرد و الان در قید حیات نیستن ،آیا این انصافه ؟!!! بعد از ۳۲ سال خدمت صادقانه ایشون نتونستن بهره ای از داشتن این زمین ببرن ، حالا ما که بچه هاشیم امیدواریم هرچه زودتر این زمینها زنده بشن ،۲۰ سال عمر کمی نیست !!!!!! به نظرمن هم بهتر موضوع رسانه ای بشه باید مسولین رو تحت فشار بزارین تا نتیجه بگیریم خواهش میکنم نا امید نشین ما فقط میخایم عدالت اجرا بشه امیدوارم به زودی زود خبرای خوبی تو سال جدید بشنویم. به یاری حق
پاسخ ها
كاشانه
|
1393/12/10 - 09:15
لطفا نام خودتان را كامل بنويسيد
علی مهدوی
|
1394/09/16 - 11:03
باسلام بله اینا گوش شنوا ندارن
محمدسالاری
|
1393/12/11 - 17:24
0
6
باسلام و احتراما تمامی راهکارها را مطالعه کردم وبن بست ها را دریافتم پیشنهاد شخصی و عملی به وزارت مسکن وشهر سازی دارم پیشنهاد می کنم ازمالکین بخواهید هرکس مایل است در بهترین مراکزاستانها معادل آن زمین ودر شهرستانها در نقاط مرغوب دو یا سه برابر آن زمین واگذار نمایند پیش بینی می کنم تعدادقابل توجهی داوطلب شوند و کار ساخت ساز در آن نقاط زیاد شده وتعداد قابل توجهی مَشغول کار شوند لطفا امتحان کنید
نفیسه لهراسبی
|
1394/01/15 - 14:49
1
12
با سلام طفلی پدرم عمرش به رسیدن به زمین کفاف نداد 160 متر زمین سند دار در تلو فقط یه دلخوشی الکی شد برای کارکنان اداره ثبت کاش چاره ای میشد
صدیقه سهرابی
|
1394/02/25 - 12:21
0
12
پس به گفته ی مقام رهبری"دولت ملت همدلی همزبانی "فقط در حد حرف نباشد عمل هم بکنید
فاطمه بهزادی
|
1394/06/17 - 12:05
0
4
با سلام و خسته نباشی .احتراما به عرض می رسانم من و خواهرم با هزار مکافات این زمین را خریداری کردیم شاید سر پناهی داشته باشیم .حالا پس از چندین سال این انصاف نیست که این جوابهای سر بالا را بشنویم . سوال من این است چرا زمینهای بالاتر از کوی فراز را که بالای 2000 متر است مجوز ساخت داده اند
الهه فخريان
|
1394/07/11 - 11:30
0
6
به نام خدا و با سلام خدمت مسئولين و دست اندركاران محترم ضمن تشكر و قدرداني از زحمات شما عزيزان بنده فرزند يكي از بازنشستگان وزارت جهاد كشاورزي هستم كه تنها سهمش از 30 سال خدمت صادقانه (8سال پشت جبهه) يك سند منگوله دار بدون هويت و ارزش در مرادآباد پونك است، پدري كه با 74 سال سن هنوز چشم اميد به اين زمين را دارد تا بتواند باري از مشكلات خانواده خود را كم كند. بنده با اخذ وكالت كاري از پدرم و به تنهايي تا دفتر رياست جمهوري و بيت رهبري هم پيش رفتم ولي متأسفانه به نتيجه اي نرسيده ام، خوشبختانه به تازگي متوجه شدم كه شركت كاشانه مهر سبز داراي سايت است و همانطور كه مشخص است راه هاي زيادي را هم رفته ايد. اميدوارم خداوند شما را در احقاق حق اين افراد توفيق دهد. خواهشمندم چنانچه تجمعي برگزار ميگردد به بنده نيز اطلاع دهيد شايد با ياري يكديگر گشايشي ايجاد شده و اين بندگان خدا به حقشان برسند. خدا يار و ياورتان
پاسخ ها
شرکت کاشانه تهران مهر سبز
|
1394/07/11 - 11:35
با سلام. برای با خبر شدن از آخرین اقدامات ، به سایت مراجعه نمایید.
ناشناس
|
1394/08/17 - 15:15
1
7
این موضوع فقط از طریق رسانه حل میشه. باید بحث رسانه ای شه تا معلوم شه که چه کسانی دوست ندارند این زمینها به دست صاحبانشون برسه.
وحید
|
1394/09/28 - 08:46
1
7
با سلام، حدود 20 سال هست که در تلو زمین خریده ایم ولی حتی اجازه محصور کردن زمین را هم نداده اند چه برسد به ساخت و ساز.ما با هزار امید این زمین رو خریدیم بعد این همه سال کاری که انجام نشده هیچ راه وروردی زمین رو هم با ریختن خاک مسدود کردن.
اعطم چگنی
|
1394/11/01 - 20:18
0
5
با سلام وخسته نباشید من هم حود 10 سال پیش همه سرمایه خود را بابت خریر یک قطعه زمین در مراد اباد داده ام وامروز برای اولین بار سایت شما را دیده ام لطف کرده اگر خبری شد به من هم اطلاع دهید با تشکر
اعطم چگنی
|
1394/11/01 - 20:18
0
6
با سلام وخسته نباشید من هم حود 10 سال پیش همه سرمایه خود را بابت خریر یک قطعه زمین در مراد اباد داده ام وامروز برای اولین بار سایت شما را دیده ام لطف کرده اگر خبری شد به من هم اطلاع دهید با تشکر
ناشناس
|
1394/11/06 - 16:19
0
10
با سلام و احترام و عرض خسته نباشيد. بنده هم با اين مشكل روبرو هستم. به نظر حقير، اعتراضات پراكنده كارگشا نيست. براي اعتراض، بايد يك هماهنگي با همه شركتها و افرادي كه در اين مشكل شريك هستند صورت بگيره تا صداي بلندتري داشته باشه. موفق باشيد
نازیلا نوبهاری
|
1395/09/04 - 16:29
2
4
درود بر هم میهنان بی پناه و مظلومم/ آیا کسی پیگیر زمین های اداره ثبت درمنطقه تلو هست؟
مجید ایمانی
|
1395/11/06 - 12:16
2
4
با سلام من چند قطعه از این زمین ها رو میخواستم بخرم ؛ کار غلطیه؟؟؟؟
پاسخ ها
شرکت کاشانه
|
1395/11/06 - 12:37
سلام برادر - اختیار دست خودتان هست. به امید خدا وقتی زمین ها مشکلشان حل شد شما یکی از ملاکان بزرگ مرادآباد خواهی بود.مبارک باشد.
جعفر رضایی
|
1395/11/30 - 11:43
2
3
لطفا از مسولان خواهش میکنمخودشونو بزارن جای ما بابخت بیچاره بعد تصمیم بگیرن 20 سال پیش پولمونو دادیم زمین خریدیم ولی خبری نشده شما بودین چیکار میکردین ماهم با هزاران امید و آرزو این کارو انجام دادیم تورو خدا تورو جان هرکی دوس دارین اگر وجدان دارید مشکلات مارو حل کنید گناه ما چیه
سعيد
|
1395/12/16 - 00:42
1
3
سلام از سال ٨٤ سيصد متر زمين خريدم كه ميشد تو تهران منطقه جنوب مركز يه اپارتمان نقلي خريد باهاش تمام سرمايم رو اون سال دادم بهر اميدي كه بعدا رشد و پيشرفت كنه حالا بعد اين همه سال ورشكست هم شدم و اين زمين فقط برام مونده كه دفترچه ايي و تعاوني هست ... اين عدل و عدالتي كه دم ميزنيد ازش كجاست فقط تو كتاااابا نوشته يا بلديد به داد مردم برسيد ....
پاسخ ها
فراهانی خوشنیت
|
13100/02/2 - 09:26
دوستان و مالکان محترم جمعه 31 اردیبهشت 1400 جسله هست ساعت ده (( جلو خاک ریز تلو بالا )) از دوستانی هم سند تک برگی دارن و خسته شدن و قصد فروش زمین را زیر 350 م را دارن هم تشریف بیارند چند تا خریدار خوب با انصاف پایه معامله در این ساعت ها در محل هستند .
عادله
|
1396/01/17 - 13:09
0
4
با سلام . لطفا یه نفر به داد ما برسه ما سه نفر پول گذاشتیم روی هم سال 90 که بتونیم 240 متر از این زمینهای دیوان مثلا عدالت رو بخریم که خریدیم با بدبختی و فروختن ماشین و طلا که اگر اونا الان بود پولش بیشتر از قیمت الان این زمین میشد ولی الان نه جواز ساخت میدن نه تکلیف ای زمین ها و مشخص میکنن یه مشت آدم از سر شکم سیری نشستن در راس مملکت فقط حرف میزنن پای عمل که میرسه کی بود کی بود من نبودم هیچ کس جرات یه امضائ نداره . درد و دل زیاده ولی کو گوش شنوا یاسین در گوش .... خوندنه
محمد
|
1396/06/24 - 18:47
0
5
باسلام من اهل مشهد هستم متاسفانه از این واگذاری در ویلاشهر طرقبه مشهد هم به کارکنان منابع طبیعی مشهد واگذار شده است در حدود بیشتر از بیست سال پیش..متاسفانه در این زمینها هم همین بلا رو به سر مردم دراوردند و این زمینها را فاقد کاربری اعلام و از محدوده خارج کرده و اجزه ساخت بعد بیست سال نمی دهند و اداره مسکن و شهرسازی قصدش کارشکنی میباشد و اینکه هیچ کدام ازین زمینها در گل کشور برای مالکین ان ثمره ندهد و این زمینها همچنان بلاتکلیف بمانو و حق مردم را پامال کند
منوچهر فراهانی
|
1396/07/26 - 16:45
0
6
توسط بنگاه ها شایعه شده تا اخر امسال یعنی 1396/12/29 جواز ساخت برای ان دسته از زمین داران تلو به شروطی داده میشود به هین دلیل قیمت زمین های تلو بالا رفته دوستان کسی خبر دقیق دارد راهنمای کند قرار است چه اتفاقی بیفتد
احمد پورکلامی
|
1396/12/04 - 12:53
0
4
با سلام دیروز مجلس طی مصوبه ای اب پاکی روی دست همه این ذی نفعان ریخت و املاک مسترد خواهد شد و اسناد نیز باطل میشود ،
سعید
|
1396/12/07 - 00:54
0
9
فقط احمدی نژاد می تونه مشکل را حل کنه امیدوارم در انتخابات آتی با انتخاب شایسته دکتر احمدی نژاد مطمئن باشید برای زمینهای مذکور مجوز ساخت صادر میشه من حرفهای الکی نمی زنم مطمئن باشید که این حرف در زمان خودش واقعیت داره
ناشناس
|
1396/12/08 - 15:00
1
3
زمین‌های تلو مال دولت نبوده و متعلق به ارامنه بود کشاورزی و دامداری می‌کردند از سال 1309 به آنها واگذار شده
علی
|
1397/07/13 - 22:00
1
4
با سلام. اخیرا با سایت شما آشنا شدم.حدود چندین سال از آخرین فعالیت های شما برای حل این موضوع می گذرد. لطفا یک اطلاعیه ، خبر و یا هر فعالیتی که در حال انجام است بدهید تا مقداری دل ناامید ما را دلگرم کنید. با تشکر
مریم
|
1397/07/24 - 10:22
0
5
خواهشندیم دولت فکری به حال ما که الان بیست ساله این زمینها را خریدم و امید مان را نا امید نکند به امید انروز
مریم
|
1397/09/05 - 10:54
1
4
با این تورم که روز خوشی نداریم و هر روز از روز قبل بدتر میشود امیدمان به این زمینهاست که با هزاران دلخوشی خریدیم لطفا فکری به حال این زمینها بکنید
کوروش
|
1397/11/20 - 00:22
0
2
درود بر شما هم وطنان عزیز بنده قصد خرید یک قطعه ۳۰۰ متری از زمین های مراد آباد رو دارم لطفاً بنده رو به عنوان برادر کوچکتر راهنمایی کنید که درسته یا اشتباهه ؟؟؟ چون تمام نقدینگیم رو دارم میدم !
جعفر
|
1397/11/26 - 15:22
0
7
با سلام:بنده حدود 20 سال قبل با امید خرید ملک و با توجه به تعریفات فروشنده و امیدواری به ساخت این زمین که یک قطعه زمین 160 متری که در ابتدا شخصی بنام آقای ... مقدم از شرکت پ .. سولماز زمین مذکور را که در امتداد اتوبان بابایی بود به بنده نشان دادن و با تعریف زیاد اینجانب با فروش طلا و خودروی زیر پای توانستم به مبلق 11 میلیون تومان تهیه کرده و زمین را خریداری کنم .بعد از چند ماهی در داخل آگهی های روزنامه آگهی دیدم در خصوص فروش زمین 160 متری تلو.راغب شدم با فروشنده که یک بنگاه معاملات ملکی در غرب تهران بود در خصوص زمین فوق صحبت نمایم و یک روز اسناد و مدارک رو به بنگاه فوق بردم و با صحبتهای با ایشان متوجه شدم شرکت کلاه برداری که زمین را به من فروخته یک روز قبل از تاریخ معامله با اینجانب توسط یک خانم از بنگاه در غرب تهران به مبلغ 4.5 میلیون تومان خریداری نموده و در روز بعد در یک دفترخانه در شهرک حکیم تهرانپارس به قیمت 11 میلیون تومان به بنده فروخته و تازه فهمیدم زمین متعلق به کارکنان ثبت و در محل تلو قرار دارد.بعد از این موضوع بنده به شرکت فوق که در حوالی میدان رسالت بود مراجعه نمودم ولی شرکت فوق از آنجا رفته بود . اثری از فروشنده نبود و ضمنا بدلیل غیر قانونی بودن معامله فوق نیز امکان شکایت نداشتم .این موضوع باعث مشاجرات و درگیری بسیار زیاد بنده و خانواده شد و باعث شد سرمایه زندگی بنده که در همان زمان پول یک آپارتمان حد اقل در جنوب تهران بود از دستم برود و نتوانستم این زیان سنگین را تا سالها جبران کنم.هر چند بنده آن شخص فروشنده و شرکت کلاهبردار را هر روز نفرین کردم . هرگز نخواهم بخشید امیدوارم در زندگیشان خیر نبینند.بحر حال این بود سرگذشت من و این زمین.
علی خلیلی
|
1398/03/04 - 21:50
0
5
سلام آخرین وضعیتی که من از زمین های تلو سراغ داشتم ، زمین ها از طرف شعبه ۱ دادگاه انقلاب بازداشت شده بود. در حال حاضر با تکمیل مدارک مورد نیاز مالکان زمین، این زمین ها از بازداشتی دادگاه در حال خارج شدن است. از بقیه شرایط و وضع زمین مبنی بر ساخت آن ، اطلاعاتی ندارم. خواهشا کسی خبری داره اعلام کنه‌ . ۰۹۳۹۱۹۰۴۱۷۳
توسلی
|
1399/03/26 - 14:14
0
2
با سلام خواهشمند هستم این جمعه آخر ماه هم (99/0330)مثل همیشه زمیداران و مالکین عزیز جلو کانکس شهرداری اول سه راهی تلو حضور یابند تا در مورد زمین های آرمستان تلو به نتیجه برسیم
علی
|
1399/03/31 - 11:56
1
3
سلام. کسی از آخرین وضعیت زمین های تلو خبری داره؟ ممنون
پاسخ ها
ناشناس
|
1399/06/29 - 16:05
گفته شده منابع طبیعی گرفته.
Vahid
|
1399/04/03 - 07:30
0
2
سلام.به نظر بنده باید شکایت رو مستقیما به آقای رئیسی رسوند
پاسخ ها
اکبر
|
1399/04/16 - 19:17
لطفا اگر کسیدر مورد زمینهای تلو وآخرین وضعیتش خبر داره ما رو هم بی نصیب نزارین ممنون میشم
ناشناس
|
1399/04/06 - 22:27
0
4
والا صاحب خونه جوابم کرده ، راضیم به خدا این زمین رو به هر کس که طالب هست بفروشم فقط پول لازم دارم . شما رو به خدا یه کاری بکنید این گره ی زمین ها باز بشه .
ناشناس
|
1399/04/24 - 00:30
0
2
با سلام نمی دونم بالاخره چی میشه ؟؟ یعنی ۳۳xQیه نفر تو این‌مملکت اسلامی پاسخگو نیست ؟؟!!!
ناشناس
|
1399/04/26 - 20:47
0
2
سلام اگر زمنها رو هدیه کنید به دولت برای ساحت دولت دستور ازادی ان را صادر میکند
جعفر
|
1399/05/01 - 00:04
0
2
#انبوه_سازی طرح مجلس برای تولید انبوه مسکن/ ۲۵۰ هزار هکتار زمین حریم شهرها به وزارت راه واگذار شد - خبرآنلاین https://www.khabaronline.ir/news/1412523/%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%87-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%DB%B2%DB%B5%DB%B0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%87%D8%A7
گنبد
|
1399/05/05 - 15:24
0
2
با سلام من هم از مالکان زمین 160 متری سوهانک تعاونی جهاد توسعه هستم. در حال حاضر چه باید کرد اصل خود تعاونی را کسی توانسته پیداکند . من هرچه تلاش کردم شماره ای نیافتم. به هر حال باید تکلیفش مشخص شود.
گنبد
|
1399/05/05 - 15:30
0
4
من یک پیشنهاد دارم اگه بتونیم جمع بشیم یک شکایت تنظیم کنیم و بریم سراغ یکی از این وکلای موفق که مثلا شاکیان عمده داشته مثل اونا که از سکه ثامن شکایت دسته جمعی کردن وکیلشون هم فکر میکنم رسول کوهپایه زاده بود
علی قربانی
|
1399/05/06 - 18:33
0
6
سلام ، شعار اول نظام مقدس جمهوری اسلامی عدالت اجتماعی فقر زدایی و ازادی بیان است ، آیا مسئولین صدای ما از قشر محروم و بی سرپناه را میشنود ، آیا وعده های حمایت از محرومان و مستضعفان فقط شعار بوده ولی در عمل دقیقا برعکس آن ؟ این نظام ثمره خون هزاران شهید است ، اقایان مسئولین بخود آییدکه مبادا رهبر معظم انقلاب حضرت آقا سیدعلی خامنه ایی و رئیس عادل دستگاه قضا گوش شما را بگیرند، ظلم چا حد ؟ ۱۷ سال انتظار تا بلکه سرپناهی داشته باشند؟ بنظر آقایان مسئولین کاخ نشین و آقازاده پرور کافی نیست، فردای روز قیامت چه جوابی دارید بدهید ، میگویید شرمنده به آقازاده ها تراکم آنچنایی در بهترین نقطه تهران با اندک ناچیز هزینه دادیم اما به این محرومان نتوانستیم کاری بکنیم شرمنده شدیم؟ واویلا
مسعود
|
1399/06/20 - 01:13
0
5
برادران و خواهران با اميد به خدا ان شاء الله ، حقمان را خواهيم گرفت . درحالى كه خريد و فروش زمينهاى مسكونى و خانه هاى كلنگي در جنوبى ترين نقاط تهران به مترمربعى ده ميليون تومان رسيده است ، ظاهراً ذهن بعضى اشخاص در دوره اشكانيان به سر ميبرد كه پيشنهاد خريد چنين أراضى را به مترى چند صد هزار تومان مطرح ميكنند ، ارزش واقعى اين أراضي را دولتهاى آمده و رفته و فعلي ميدانند وبدانند كه حق گرفتنيست و ما هم به حول قوه الهي خواهيم گرفت و اگر چنين نشود دلشان به حال و روز آخرت خودشان بسوزد و بس . حسبنا و نعم الوكيل و كفى بالله شهيدا .
جعفر
|
1399/07/25 - 13:43
0
2
سپاه منطقه غرب تهران رو کلی ساخت و ساز کرد و با کلی قیمت گزاف چپوندن به ملت همیشه در صحنه.من مطمئنم که میاد سمت شرق رو هم همین کارو میکنه
صادق محمودی
|
1399/08/19 - 18:52
0
3
سلام جدیدا نامه ای را دیدم حاکی از اینست که وزارت مسکن و وزارت جهاد با هماهنگی بیت رهبری سریعا تکلیف زمین های دامنه جنوبی البرز را مشخص کنند
بابک
|
1399/10/13 - 11:27
0
2
اگر همون قطعات زمینهای نامرغوب در طاهر آباد رودهن،بومهن و ماهدشت کرج را قبول می کردیم بهتر نبود؟ هنوز باور نکردید که نیازی به تشریح مشکل نیست و همه سازمانها سالهاست میدانند مشکل چیست. تفویض این زمینها در ارتفاعات بالای 1800 متر از ابتدا اقدامی اشتباه بوده (سند خود من هم در سوهانک است) و اگر سپاه و ارتش خلاف میکنن و طبیعت از قبل تخریب شده تهران رو بیش از پیش تخریب میکنن چرا ما هم باید بکنیم. زمان پر ارزش ترین ثروته و موضوعی که 27 ساله حل نشده مطمئنا دیگر حل نخواهد شد چون اونها هم راهی برای حلش ندارن و فقط میخوان با دادن امید واهی و نامه نگاریهای پوچ و بیهوده قضیه رو مشمول مرور زمان کنن. به نظر من هر معوضی دادن قبول کنید و به این به عنوان صرفا یک سرمایه شاید برای آینده یا حتی نسل بعدی نگاه کنید و وقت خودتون رو بیش از این تلف نکنید.
پاسخ ها
یوسف
|
1399/12/04 - 15:07
بنده هم موافقم با نظر شما از هیچی خیلی بهتره
یوسف
|
1399/12/04 - 15:09
بنده هم با نظر شما موافق هستم
ناشناس
|
13100/01/0 - 03:50
0
2
سلام ما هم همین مشکلو تو مشهد داریم زمینی که متعلق به پدرانمونه حالا که شده ی منطقه خیلی گرون بهمون نمیدن و حتی سند سازی کردن براش به اسم ارگان های مختلف و هیچ کسی پاسخگو نیست لطفا اگر راه حلی دارین ایمیل کنید تا ما هم مشکلمونو حل کنیم شهرداری نقشه هایی براش داره و هر دفعه داره ی مقدارشو بالا میکشه
فراهانی خوشنیت
|
13100/02/2 - 15:59
0
0
زمین های ممنوعه تلو مجوز ساخ می گیرد شهرداری از بابت ماموریت قانونی این نهاد شهری برای صدور پروانه ساختمانی مورد تقاضا از سوی مالکان اراضی،مالکان متقاضی ساخت وساز در این اراضی با مراجعه به دیوان عدالت اداری و دریافت رای از این دیوان اقدام به اخذ پروانه و شروع عملیات ساختمانی می‌کند.در واقع به دنبال احقاق حقوق مالکانه مالکان این اراضی از سوی دیوان عدالت اداری و صدور حکم ارائه پروانه ساختمانی و انجام عملیات ساختمانی،عملا رای به ابطال بخشی از ضوابط طرح تفصیلی در قالب حکم این دیوان صادر می‌شد. شهرداری تهران اما با صدور ابلاغیه جدید،ضمن رفع ممنوعیت صدور پروانه ساخت برای این دو گروه از اراضی ممنوعه ساختمانی، ساخت‌ وساز در این اراضی را به‌صورت مشروط مجاز اعلام کرده است.این اقدام در واقع به نوعی ابتکار عمل شهرداری تهران در اجرای ضوابط طرح تفصیلی محسوب می‌شود. با ابلاغیه جدید علاوه بر رفع ممنوعیت ساخت وساز در این دو گروه از اراضی ممنوعه،به گونه‌ای عمل خواهد شد که علاوه بر مانع‌برداری از مسیر ساخت وساز در این اراضی برای مالکان،در عین حال مجوز صادر شده برای ساخت وسازبه لحاظ ارزش اقتصادی در عمل برای مالکان به صرفه نخواهد بود. در واقع ضوابط جدید به گونه‌ای است که با رفع ممنوعیت از ساخت وساز بر روی دو گروه از اراضی ممنوعه، عملا دیگر رای به ابطال بخش‌هایی از طرح تفصیلی مرتبط با این موضوع صادر نخواهد شد اما از سوی دیگر به دلیل عدم توجیه اقتصادی ساخت وساز بر روی این اراضی برای مالکان، عمده این زمین‌ها مورد ساخت وساز واقع نخواهند شد و کاربری تثبیت شده خدماتی یا سبز آنها حفظ می‌شود. براساس این ابلاغیه،از این پس در صورت مراجعه مالکان زمین‌ها و املاک واقع در طرح‌های خدماتی، همزمان با جمع‌بندی و تکمیل مدارک و مستندات هر یک از پرونده‌ها و در نظر گرفتن زیرپهنه قرار‌گیری ملک، پروانه ساختمانی صادر می‌شود.به این معنا که با در نظر گرفتن سایر ضوابط و مقررات،پروانه ساختمانی با حفظ کاربری مصوب و تثبیت شده خدماتی و با رعایت کلیه ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری صادر می‌شود.
ناشناس
|
13100/02/2 - 23:59
0
0
دوستان و مالکان محترم جمعه 31 اردیبهشت 1400 جسله هست ساعت ده (( جلو خاک ریز تلو بالا )) از دوستانی هم سند تک برگی دارن و خسته شدن و قصد فروش زمین را زیر 350 م را دارن هم تشریف بیارند چند تا خریدار خوب با انصاف پایه معامله در این ساعت ها در محل هستند
نظرات كاربران :
نام :
ايميل : * 
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
شرکت کاشانه تهران مهر سبز
 
   رهينکوش  
پربحث ترين اخبار
لینک های مفید
صفحه اصلی | نقشه سایت | تماس با ما
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کاشانه تهران مهر سبز می باشد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون